Az ABACOM Kft. JBIR programrendszerét, úgy állítottuk össze, hogy meglévő AMB, AMK jelentések adatainak feldolgozásával újszerűen, látványosan és hatékonyan jelenítsen meg olyan összefüggéseket, ami az elterjedt rendszerekből hiányzik, vagy nem eléggé irányítja rá a figyelmet a problémákra. Rendszerünk használatához nem szükséges informatikai jártasság, a szükséges ismeretek szinte mindenütt elegendőek.
A lekérdezhető adatok főbb csoportjai:
- Pont, beavatkozás, eset (megjelenés) és TAJ-szám darab.
- Szerződött és valós órák, valamint külön kigyűjtve azok az órák, amikor legalább 1 beteg megjelent.
- Pont/eset, beavatkozás/eset, pont/óra, pont/orvos, a szerződött és a hasznos órák aránya.
- a hét napjaira rendezve óránként az alapadatok és a fajlagos mutatók.
- Részletes hibalisták és hibastatisztikák rendelésenként, illetve intézmény összesen. A hibalisták és a hibastatisztikák lekérdezhetők a belső hálózatról, vagy interneten keresztül a Web-ről is.
- Panelvizsgálat minden BNO-ra és ellátási típusra. (BNO-nként és ellátási típusonként kigyűjtjük az alkalmazott WHO-kat a kódolási gyakorlatot.
- Beutalási statisztika beutaló kódok szerint, rendelésenként. A 9 jegyű beutaló kódok szűrhetők kijelölt minta, vagy csoportok, mint pl. háziorvosok, kórházak, más rendelések stb. szerint.
- Betegforgalom megoszlása irányítószámonként
- Naponta, rendelésenként és orvosonként vizsgálható a pontok, esetek, a pont/eset stb. alakulása. Ugyanebben a csoportosításban vizsgálható az esetek megoszlása nemek, vagy életkorok szerint.
- Az intézményi bevételt alapvetően az esetszám és a protokollokon keresztül érvényesülő fajlagos mutatók alakítják. Az esetszám alakulása vizsgálható rendelésenként, óránként, a beküldő többi rendelés,
illetve a betegek lakóhelye szerint.
A rendelési idő kihasználását több féle módon is lehet ellenőrizni, de az esetforgalom hiányosságainak okát is meg lehet keresni.
- Az ellátási protokollok vizsgálhatók rendelésenként és orvosonként, hosszabb vagy rövidebb időszakra.
Programunk nagyon sokféle outputot tud előállítani, de meghatározható ezeknek az outputoknak a jellege, ami lehet lista, vagy excel tábla..
Adatforrásként elsősorban a jelentett és az OEP-től visszaküldött standard állományokat használjuk:
Az OEP számára készített jelentéseket be lehet olvasni havonta, hetente, vagy naponta (AMB, AMK és az orvosonként teljesített órák XML állománya).
Az OEP-től visszakapott REP és a tételes hibákat tartalmazó DBF.
A rendelések kódját, nevét és a heti rendelési órákat Excel állományból is át tudjuk venni, de billentyűről is be lehet rögzíteni.
Az OEP visszaigazolás alapján orvosonként készítünk teljesítményigazolást, ami számlát kiállító orvosok esetén lehet a számla melléklete. Ez a lista naplósorszámonként adja meg az OEP által nem kifizetett tételeket.
A szakmai teljesítményeken kívül feldolgozzuk a főkönyvi könyvelés havi zárási adatait is. A bevételeken kívül komplex módon a költségek elemzésével is foglalkozunk!